O mnie

Nazywam się Maciej Borowiak i aktualnie jestem współwłaścicielem firmy Brewa, która zajmuje się budowaniem niezależności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Stworzyłem tą stronę w 3 celach:

Chcę pokazać moją drogę.

Chciałbym stworzyć transparentną historię, pokazać, że czasem wyciągamy pochopne wnioski oceniając innych i nierzadko siebie szeregujemy przez to niżej.

 

Nie jestem Markiem Kamińskim, moja droga nie ma tylu przygód, ale byłem w dość głębokim dole. Wspierałem się pomocą coachów, terapeutów, treningów interpersonalnych, kiedyś bałem się każdego poniedziałku, dzisiaj współtworzę organizację, która chce zmieniać świat, choć ciągle zaliczam małe upadki i mam głowę pełną obaw, ale zdecydowanie lepiej sobie z tym radzę.

 

Może ta strona będzie źródłem inspiracji albo co najmniej dyskusji. Nie wierzę, że możemy wszystko, ale wierzę, że możemy wiele. I też jestem zdania, że jak nam się nie chce to nie róbmy. Nie działajmy, tylko dlatego, że świat oczekuje samych herosów, którzy osiągają nie wiadomo jak niewiarygodne cele.

 

Dbajmy o innych, dbajmy o rodzinę, dbajmy o środowisko. Gorący kubek kawy i nicnierobienie też jest ważne.

Chcę promować odnawialne źródła energii i de facto nowy, dbający o nasze środowisko naturalne, styl życia.

Żyjemy na kredyt przyszłych pokoleń.

Chcę promować sposób prowadzenia firmy w formule samozarządzające, czyli tzw. turkusowej.

Moje życiowe cele to promowanie i wprowadzenie w przyszłości do szkół nauki z zakresu komunikacji a dokładnie z asertywnej komunikacji.

 

Wierzę, że firma to ludzie a nie excel. Chcę udowodnić, że można budować zyskowne firmy bez planów sprzedażowych, negatywnej motywacji a w oparciu o zaufanie, transparentność i wspólne cele.

Bio zawodowe

Pomimo, że skończyłem europeistykę, to od zawsze zajmuje się sprzedażą, marketingiem i zarządzaniem. Lubię wszystkie te dziedziny i sporo na ich temat czytam. Ukończyłem Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu w 2006r. i nawet otrzymałem wyróżnienie, co było niezwykłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że powtarzałem I rok. Na uczelni poznałem Hanię, która także prowadzi swój biznes wozimysie.pl. Hania od zawsze ma ogromny na mnie wpływ, od momentu jej poznania zacząłem otrzymywać dwa stypendia – jedno naukowe, drugie za działalność społeczną.

 

Pierwsze kroki zawodowe stawiałem w Lukas Banku, aktualnie Credit Agricole. Moje ideały etyki biznesu legły w gruzach już w pierwszych dniach pracy, gdy zauważyłem, jak karta kredytowa staje się “prezentem” do konta dla babci, w której wsi nie ma bankomatu.

 

Później, od 2007r. było doradztwo finansowe w Money Expert S.A., świetni ludzie, niezwykłe doświadczenia sporo ciśnienia na realizację planów sprzedażowych. W 2008r. zostałem Doradcą Roku, pokonując przy tym ponad 60 osób.
W 2009r. zmieniłem branżę finansową na e-commerce a dokładnie na firmę zajmującą się SEO. Zostałem zrekrutowany przez Sunrise System, gdzie przeszedłem kilka stanowisk od Doradcy Klientów Kluczowych do Kierownika, który współtworzył od zera nowy oddział firmy w Bydgoszczy dla ponad 100 handlowców.

 

W międzyczasie stworzyłem portal internetowy Karpmax.pl dla Wydawnictwa Karp Max, które specjalizuje się w… wędkarstwie karpiowym. Do dzisiaj jest to najpopularniejsza strona z tej tematyki.

 

W 2011r. wykonałem pierwszy krok na swoje i dołączyłem do Appchance, spółki zajmującej się budową aplikacji mobilnej.

 

Po 2 latach sprzedałem swoją część udziałów i wróciłem z rodziną do Kalisza, do firmy którą zarządzał mój tata, czyli do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, czyli wszedłem w kolejną branżę – energetyczną. Nie wchodząc w szczegóły kolejny Zarząd, gdzie już nie było ojca, stwierdził, że OZE nie ma przyszłości i rozwiązał nasz dział i wszystkich zwolnił i tak powstała w 2015r. Brewa.

 

Brewa jest budowana w oparciu o doświadczenia wyniesione z w/w branż, ale o autorską kulturę, organizacyjną. Po 2 latach naszej działalności okazało się, że ten sposób zarządzania firmą, nazywa się “turkusowym”. Tak ją określił prof. Andrzej Blikle i podał nas jako przykład w swojej książce “Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji”Jest przekonany, że każdy może być prosumentem, czyli jednocześnie konsumentem i producentem energii pozyskiwanej w oparciu o naturalne, odnawialne zasoby. Wierzy, że nowoczesne rozwiązania energetycznie pozytywnie wpłyną nie tylko na zasobność naszych portfeli, ale i na środowisko, w którym żyjemy.

Jestem członkiem zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu, a od 2018r. zostałem powołany do Wielkopolskiej Rady 30 działającej przy Marszałku Woj. Wielkopolskiego.

Po godzinach

 

Od zawsze we wszystkich moich i naszych działaniach chcemy dawać odbiorcy, klientowi wartość. Dobre materiały video z użyteczną treścią, artykuły zawierającą solidną dawkę wiedzy, albo inspirujące do myślenia. Tak więc, nie wiem czy będzie dla Ciebie to jakąś wartością, gdy wpiszę tutaj, co robię by się zregenerować i zresetować i ile mam dzieci…